Eğitim / Çalıştay

PUDUHEPA İç Kapasite Geliştirme Eğitimi, 23 -25 Ağustos 2019, Köthen

PUDUHEPA e.V. kurucu üyeleri ve gönüllüleriyle birlikte 23 – 25 Ağustos 2019 tarihlerinde Köthen’deydik. Öncelik verdiğimiz alanları belirleyip, çalışma ekiplerimizi oluşturduk. Cook çalıştık, ama çok da eğlendik. Konser, dia gösterisi, Köthen halkı ile networking yemeği derken üç günün nasıl geçtiğini anlamadık. Yeni döneme hazırız! Ve de çok heyecanlıyız!
Fotoğraflar ve detaylar için tıklayın.

– İhtiyaç Analizi Projesi – Odak Grup Çalışması 15 Eylül 2018

Türkiye’den Berlin’e yeni bir hayat kurmak üzere gelmiş olanların ihtiyaçlarını/ sıkıntı yaşadıkları alanları belirlemek ve çözüm üretmek üzere başlattığımız “İhtiyaç Analizi” projemizin ikinci ayağı olan “Odak Grup Çalışması”nı 15 Eylül Cumartesi günü Rosa Luxemburg Vakfı işbirliği ve Demokratie in der Mitte desteğinde gerçekleştirdik.

Projenin ilk ayağı olan anket sonunda ortaya çıkan barınma, eğitim, hukuki statü, sağlık, ayrımcılık, dil ve benzeri sıkıntı alanlarını derinlemesine inceleme fırsatımız oldu.
Facebook’tan detaylara ulaşabilirsiniz.

Rapor – Yönetici özetine buradan ulaşabilirsiniz (Türkçe) (PDF)
Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz (Türkçe) (PDF)

PUDUHEPA Kapasite Geliştirme Eğitimi Aralık 2017 – Şubat 2018

VIA (Der Verband für interkulturelle Arbeit, Regionalverband Berlin/Brandenburg e.V.) ve ISI (Initiative Selbständiger Immigrantinnen e.V) işbirliğinde PUDUHEPA ekibi dört tam gün süren bir eğitim aldı. Eğitim Berlin siyasi yapısı, sivil toplum örgütlerinin bu yapılarla ilişkisi, etkileşimi ve iletişimi, göçmen dernekleri, kadın dernekleri, networking ve fon veren kurumlar gibi birçok konuyu kapsadı.
Fotoğraflar ve detaylar için tıklayın.

PUDUHEPA ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum.

EnglishGerman